Dojazd do Stanicy

(mapka dojazdu-kliknij tutaj)

Miejscowość Strzyże znajduje się na drodze między Serockiem, a Pułtuskiem.
Jadąc od Serocka, mijamy skrzyżowanie w miejscowości Wierzbica, po około 11 km, dojeżdżamy do wioski Strzyże. Kiedy zobaczymy z daleka, po prawej stronie drogi, przystanek autobusowy, musimy zwolnić, ponieważ dosłownie 5m za nim znajduje się szutrowa droga prowadząca do rzeki. Po około 400m dojedziemy do bramy gospodarstwa, a po po prawej, zobaczymy otwarty szlaban, i drogę prowadzącą do Stanicy Wędkarskiej Koła 79.
Jest ona pięknie położona, nad samą wodą, zdala od szosy, a od głównego nurtu rzeki oddzielają ją rozległe trzcinowiska.
Wędkowanie jest, praktycznie, możliwe tylko z łodzi, którą można wypożyczyć w Stanicy. W ciągu tygodni nie ma problemu z dostępnością łódek, natomiast na weekend, dla pewności, konieczna jest rezerwacja telefoniczna (Gospodarz stanicy 603-352-713)
Stanica posiada 21 jednostek pływających, duży pływający pomost, kilka domków w których również można zarezerwować nocleg. Stanica jest bardzo dobrze zorganizowana i przyjazna dla wędkarzy.
Po wypłynięciu łodzią napotkamy piękne widoki, spokój, zróżnicowaną wodę, duże obszary spokojnych rozlewisk osłoniętych trzcinami. Polecamy je, wyjątkowo bardzo, miłośnikom linowej zasiadki, mogą być bardzo mile zaskoczeni.
Każdy znajdzie dla siebie miejsce do spokojnego wędkowania. Szczególnie warto przyjechać w tygodniu, kiedy szlak wodny nie jest nadmiernie uczęszczany przez chałaśliwych, zmotoryzowanych wodniaków, mogących zakłucić spokojne wędkowanie.
Zapraszamy!!!